Draci

Draci

20. května 2011 v 21:51 | VioletJako většina bytostí i draci jsou děleni na dobré a zlé. Málokdo mohl proniknout do tajů dračí magie a moudrosti. Nenechte se plést řečmi o tom že draci jsou jako zvířata a nejsou schopni myslet. Ne tak to vážně není, draci jsou inteligentní a velice chytří tvorové, i když existují výjimky a určité druhy které opravdu jsou spíše zvířata.
Draci jsou známí asi hlavně svojí oblibou lesklých a třpytivých šperků, kovů a kamenů. Je také zmínka o tom že své nejoblíbenější kousky draci očarovávali tak, aby kdyby jim je někdo vzal, náhle onemocněl, nalepila se na něj smůla nebo dokonce se proměnil v draka.
Draci měli také hodně nepřátel např. rytíře, mágy a spousty jiných lidí kteří se jich bály. A tak jsou draci přirozeně velmi odolní. Jejich kůže je velice silná, dokáže odrazit každý šíp (kromě elfských šípů) a také absorbovala neuvěřitelné množství magické energie. Nejméně odolnými částmi jsou oči a někdy i křídla.
Draci mezi sebou, jinými živočichy a s lidmi komunikovali pomocí telepatie. Takto se mezi sebou dorozumívali a dokázali i telepaticky poslat obraz určitých míst, věcí nebo něčeho jiného. Také dokázali nazírat určitou scénu nebo rozhovor. Ale čím dál byli mezi sebou komunikující dál, tím bylo spojení slabší, někdy se stalo že se ztratilo úplně.
Jelikož draci museli často odolávat útokům, vynalezli způsob metamorfózy tedy jak měnit své tělo tak aby bylo podobné strukturou a tvarem okolnímu prostředí. Byli v tom tak pokročilí že na sebe někdy dokázali vzít i lidskou podobu. Také ale měli spoustu jiných věcí užitečných pro válečníky a pro mágy, kvůli nímž byli hromadně vybíjeni. Např. nejvíce ceněna byla jejich kůže která byla velice nejen magicky odolná, jejich jazyk a krev (věřily ve schopnost porozumět řeči zvířat), dále pak jejich zuby a drápy. Z nich se vyráběly hlavně šípy a kopí, které byly jedovaté pro elfy. Dračí šupiny na pancéři měli dar odrazit jakýkoliv šíp či oštěp. Draci byli dříve chápáni jako symbol chaosu a často byli spojováni se silou živlů.
Zajímavost: Dračí slovník :)

Drakužel - ano, tak abych to uvedla na pravou míru, opravdu to nemá nic společného s kuželem, ani jiným geometrickým tělesem :P :D. Je to pouze nahrazení "Bohužel" pro ty komu se toto vžité politování nelíbí.....

Polib mi šupinu - hezky řečeno polib mi pr***,nebo v hezčím slova smyslu když někoho chtece poslat tam kam se vám to hodí :D

Muhehe - typický dračí smích :)

ROOOAAAR -Dračí pozdrav, stejně tak Grroow
Plechovka, konzerva - Jednoduše drakobijec :)

Groum?! - Cože?! Nechápu.....

GRRRRRR - Neštvi mě!!

Vlez mi na trn - Dej mi pokoj,Vlez mi na záda....

Lepší princezna mezi zuby, než drakobijec před jeskyní - lepší žužlat kostnatou princenu, než pracně loupat drakobijce....přenesené přísloví "lepší vrabec v hrsti , než-li holub na střeše.:)

Kde mám otvírák na konzervy?! - drakobijci na obzoru...:)

Zase žrádlo z konzervy?! - Už máme na jídlo zas drakobijce?!:)

Slet - sraz

Chodící sváča - člověk (prosim nekopirovat, na tenhle vyraz ma Sam udělený patent !! :D )
pzn.pardon za kopírování ale je to hezuu:)

Páratko - kopí :) Je dobré , když ho u sebe drakobijci mají, aspoň si pak můžete vyšťárat jejich ostatky , které vám uvízly mezi zuby ;) (patent má Mek )

Snídaně - Stádo ovcí (i s bačou :D )

Zákusek, dezert - princezna

Mám rád/a lidi - třeba na másle, s kečupem, s cibulí...jakkoli patentovaný

Chrm.... -(hmm) nuda.....

Pastička na drakobijce - taktéž princezna, ale v dnešní době už drakobijci vyšli z módy, draky už nebavilo to neustálé loupání a tak jsou dnes princezny ohroženým druhem....... (btw. drakobijci nevymřeli,, jen už se nemusí loupat)

Chrlim na to - Peču na to.... Prdim na to.. hážu na to bobek a podobně :D

 
 

Reklama